PIKNIK NAUKOWY - 2008

sobota, 30 kwietnia 2011

JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ, KTÓRY KOCHAŁ DZIECIJutro 1 maja 2011 r. nastąpi beatyfikacja Jana Pawła II - wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. 

Jan Paweł II to wielki humanista. Był otwarty na wszystkich ludzi, spotykał się z chorymi i cierpiącymi, z młodymi i tymi w podeszłym wieku, z wielkimi osobistościami i prostymi ludźmi, z artystami, sportowcami i uczonymi. Szczególną troską i miłością otaczał dzieci. "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo. Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta" - mówił Papież o dzieciach. Dzieci z krajów dotkniętych wojną, dzieci wykorzystywane jako tania siła robocza, dzieci chore - wszystkie mogły liczyć, że Papież upomni się o ich los wielkim głosem. Papież błogosławiący dziecko. Papież trzymający na rękach niemowlę. Papież nakrywający płaszczem raczkującego malucha. Papież odbierający kwiaty od dzieci w strojach regionalnych. Papież, który 13 maja 1981 roku na kilka sekund przed zamachem na Jego życie trzymał na rękach małe dziecko. Oto obrazy Jana Pawła II, które podbijały świat za życia Ojca Świętego, a po Jego śmierci, stały się jednym z najważniejszych motywów wspomnień o Papieżu - Polaku. 

Niezwykłe orędzie skierował Papież podczas pielgrzymki do Korei Południowej, z okazji Dnia Dziecka: "Dzisiaj ja, Jan Paweł II, daję swą miłość każdemu chłopcu i dziewczynce, bez żadnej różnicy. Głoszę wasze prawa, bez względu na to jak małe lub bezbronne jesteście. Szczególną miłością darzę każde dziecko, które cierpi, które jest samotne, które jest opuszczone, zwłaszcza to, które nie ma nikogo, kto by je kochał i o nie zadbał."

Gdyby wszyscy dorośli traktowali dzieci tak poważnie i z taką samą miłością jak Jan Paweł II, dzieci na całym świecie miałyby prawdziwe i szczęśliwe dzieciństwo.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz